NEon... między innymi w odpowiedzi do Pana Tokarskiego

Na pytania jeśli potrafię chętnie odpowiem. Będę wdzięczny jeśli pytania, komentarze będą w temacie NEonu.

Jako, że Pan Tokarski sie obraził i nie w smak były mu komentrzae i ocena jego notki, ja napisałem co sie dzieje u nas i dlaczego tak długo. Nie odniosę się do samego w/w bo nie ma takiej potrzeby, sam to doskonale zrobił. Proszę o przeczytanie, wykwintny język, na pytania jeśli potrafię chętnie odpowiem. I bedę wdzięczny jeśli pytania, komentarze będą w temacie.

Od strony informatycznej.

Jak przystępowałem do pracy, przystępowałem do pracy tylko nad skryptem. Obecnie z powodów blokad nakladanych na informację pracuję(my) jednocześnie nad skryptem i całą infrastrukturą NEonu.

Chronologicznie:

 • listopad pierwsze otwarcie,
 • grudzień drugie otwarcie,
 • styczeń - luty, miało nastapić ostateczne otwarcie, niestety nastąpiła  blokada domeny neon24.pl
Publikacja nowej wersji została wstrzymana, bo albo NEon, albo skrypt.
Blokada domeny neon24.pl zabrała nam wszystkim czas od 26.02 do ok 15.03. Atak nastąpił w piątek po południu, tak aby nie można było sie skontaktować z żadnymi dostawcami usług. Dostępny był tylko Zenbox. I to właśnie oni zwrócili uwagę w którym kierunki należy pójsć.

Dlaczego kierunek jest taki ważny?
Ponieważ nie chodzi tu  o zwykła usterkę i pan z supportu coś kliknie i zadziała. Trzeba było natychmiast podjąć kroki związane nie z naprawą sytuacji, tylko naprawą i zabezpieczeniem się na przyszłość przed takimi blokadami.

Sama usługa jest prosta
Mamy domenę, mamy serwer czyli hosting, mamy skrypt. Instalujemy i wszystko powinno działać. Tak. W przypadku stron, które nie maja potrzeby być zablokowane, zwykły sklep, strona firmowa. Tego nikt nie zabblokuje bo i po co?
Innym przypadkiem jest serwis typu NEon. Ilość danych jest ogromna, bazy danyh ponad xxGB, ilośc zdjęć ponad x00000. Wgranie takiej ilości danych na kolejny serwer trwa przy dość szybkim łączu internetowym ok 3 pełnych dni, a trzeba jeszcze to sprawdzić.

Tu zatrzymam się na chwilę i powiem o poprzednim serwerze w OVH. Był to serwer dedykowany i miał swój indywidualny adres IP. Najprościej w tym przypadku jest zablokować dostęp do tego adresu. Mimo wielu, z góry przepraszam, (zamierzam być dosłowny), idiotycznych głosów, ludzi którzy nie mają (ja też się do nich zaliczam) zielonego pojęcia jak to działa, wybraliśmy Zenbox. Pominę powody bo nie są już istotne.
Serwer został przygotowany indywidualnie, ale jest to tak zwany serwer współdzielony. Działał szybko, jak ktoś twierdzi inaczej, to niejest to miejsce i czas, za kilka dni napiszę dlaczego w różnych przypadkach coś komuś się wolno otwiera i jak sobie z tym radzić. Takie rozwiązanie pozwoliło nam zabezpieczyć się przd blokada numeru IP, bo na takim serwerze na jednym IP pracuje powiedzmy 1000 stron. No nie zamkną 1000 z powodu NEonu. Mało tego takie rozwiązanie raz na zawsze rozwiązało certyfikat SSL, i pozwoloiło na równoległe wprowadzanie innych domen, czego efektem jest zanik neon24.pl i po mniej więcej godzinie otwarcie neon24.info. Tu znów Adevo ze swoimi twierdzeniami, że Pan RO nic nie robił. Otóż był to czas w którym rozmawialiśmy o zabezpieczeniach, i zanim decyzja była podjęta, to właśnie Pan RO wykupił nowe domeny i tylko dlatego byliśmy w stanie tak szybko reagować.
Zdaję sobie sprawę, że nie wszyscy o tym wiedzieli, cóż mogę poradzić. Rozesłaliśmy mailing, akle trafił on tylko do tych, którzy podali prawdziwy, nie wirtualny adres email. Do kogo więc Żal?

Oczywiście w takim przypadku tracimy to o czym Adevo pisał, czyli linkowanie do neon24.pl. Dlaczego? Bo abym mógł zrobić przekierowania, muszę mieć dostęp do sprawnie działającej domeny. A nie mam bo ją aresztowali.
Całe dalsze "mondrzenie się" Pana Adevo, wszelkie jego insynuacje nie mają sensu (info w komentarzach pod jego notką). I "......wa", proszę wybaczyć bywa że i mi emocje puszczają, nie jest to miejsce i czas, aby zajmować się problemem dlaczego nie jest dostępny kod HTML. Cóż chłop swoje, baba swoje. Zamach na NEon trwa a ktoś akurat problem widzi w braku kodu HTML. Jak to nazwać? Wewnętrzny troll? Chyba tak, bo nie posądzam go ot aby był głupcem, więc troll. To, że jest wiele osób, które swoim działaniem dzielą ludzi na NEonie, gołym okiem widać.

Wracam do rozwiązań.
Nie jest problemem usunąć tę czy inną blokadę, problemem jest uświadomienie sobie jakie kroki inne będą mogli przedsięwziąć aby NEon udupić. I to przed nimi należy się zabezpieczyć.
Praca poszła, odkładając skrypt na bok w kierunku innych serwerów. Odseparowania tej ilości zdjęć od serwera, który powoduje wyświetlanie strony, umieszczeniu baz danych w innych (ukrytych serwisach) i duplikowaniu ich. W skrócie chodziło o uzyskanie efektu, oni zamykają my otwieramy i nie musimy się przejmowac kopiowaniem takiej ilości danych. Zdaję sobie sprawe, że upubliczniam nasze niektóre rozwiązania, a nie powinno sie o nich głośno mówić.
Zatem szukamy serwerów. Indie (kraje wymieniam przypadkowo), ledwo założyliśmy, oprogramowałem serwer, następnego dnia go zamkneli, pieniądze zwrócili po 3 tygodniach. Dlaczego? To dało nam do myślenia. Kolejny serwer oplacony (Szwajcaria), nasza rezygnacja nie spełniał wymowów technicznych dotyczących subdomen, a miał spełniać. Takich prac podejmowaliśmy klika, każda wymagała skonfigurowania i przetestowania (kilka dni, a co najmiej 3). A czas leci. Nadal nie zajmujemy sie instalacją nowego skryptu, szukamy infrastruktury.

Tu znów dygresja. I również z góry przepraszam, w ...ie mam tak zwaną pomocną dłoń, sugestia powinna być powiązana z konkretną ilością danych i potrzeb NEonu a nie wiedzą, że można to czy tamto. Każdy serwer ma inne możliwości, każdy kosztuje, każdy można zamknąć, każdy może umowę wypowiedzieć. Zatem sama wiedza, że można jest mało pomocna, rozwiązanie musi być takie, że musimy przeżyć co najmniej miesiąc w nowym miejscu, w zanadrzu mając kolejne i kolejne. To już nie jest czas że można sie pożalić... bo i komu?

Podstawowe parametry:
 • cena,
 • parametry serwera,
 • ilość ruchu,
 • pojemność dysków,
 • wielkość bazy danych,
 • wielkosć tabeli w bazie danych
Tu jest pies pogrzebany. Nie zainstalujesz nie wiesz. Każda próba nowego serwera poprzedzona była gruntownym wypytywaniem oferenta, czy udźwignie ilość naszych danych i generowany ruch. Na każdą odpowiedź trzeba poczekać od kilku godzin do kilku dni (róznica stref czasowych). A mamy już koniec marca. Jeśli jest pozytywna, aby skorzystać z pełni usług, bo tak zwane wersje 15-30 dniowe sa ograniczone, nalezy opłacić, jesli sie opłaci należy je skonfigurować. I każdy dostawca żąda weryfikacji. I tu dopiero wyszła przewaga Zenboxa, na nim cuda-wianki można robić, reszta powinna się uczyć od nich. Dopiero odpowiedzi od wielu oferentów pozwoliły nam na ustalenie czego powinniśmy żądać.

Decyzje trudne bo nadal nie wiemy jak "nasi" będą probowali blokować NEon. Może się okazać, że dziś kupimy, jutro zamkną. A płacić trzeba.

Poszliśmy w kierunku serwerów ignorujących zalecenia DMCA (firm które mają je w nosie i nie reagują na ich żądania). Prosze sobie poszukać info o DMCA. Serwer zupełnie nie powinien być powiązany z danymi, te będą w miarę możliwości ukrywane, i automatycznie duplikowane. Ale znów, ten hosing jest w miarę dobry ale ma ograniczenia dotyczące wielkości baz danych, tamten ma inne ograniczenia. Kolejną decyzją jest zmiejszenie owych wielkości, bez utratu danych. Aby dopasować dane, do warunków serwerów znów będzie trzeba już prawie gotowy skrypt przebudować. I do tego jeszcze zmienić strukturę baz danych. To nie jest tak jak w wordzie, kliknę coś dodam, coś usunę.

Ale mamy to. Planowane było otwarcie na 30.04, lecz znów trzy dni temu nastąpiła próba blokady, tym razem DNS-ów. Znów przerwa w publikacji. Teraz muszę się zwyczajnie wyspać. W niedzielę 1.05 opublikuję nową wersję do wgladu. Całość zostanie uruchomiona w ciągu kilku najbliższych dni Od niedzieli będa sprawdzane wszystkie funkcje aby nie było znów....

W planie:

 • konkretny regulamin a w nim za co, kto i kogo może blokować, nie ja ustalam kryteria, robi to właściciel i Prezes,
 • w związku z tym pisanie do "wójka Opary" powinno stracić sens,
 • ban permanentny, administratorzy skladają propzycje, minimum 3 na tak, i wtedy właściciel lub Prezes podejmuje decyzję,
 • ban tymczasowy bez zmian,
 • nie można blokować administratorów,
 • na ich decyzje można złożyć publiczny widoczny dla wszystkich protest, administrator kogoś lub coś blokujący powinien się ustosunkować do protestu,
 • w sprawach nagłych jest możliwość skontaktowania się z administratorem dyżurnym tylko po wyczerpaniu zwykłych środków czyli: bloger usuwa komentarz, blokuje użytkownika, zgłasza nadużycie, jesli funkcja będzie nadużywana bez wykorzystanie w/w możliwości administrator wyłączy ją dla poszczególnych użytkowników,
 • poczta wewnętrzna ma służyć tylko do rozmów wewnętrznych,
 • większość funkcji została przeniesiona na front i będzie dostępna po zalogowaniu, np. pozycjonuj dla administratorów lub edytuj dla użytkowników post,
 • dyżury są oparte o kalendarz, można będzie sprawdzić ile blokad nałożył administrator na swoim dyżurze, wczoraj przedwczoraj itd,
 • jest pełna statystyka kto ile i co pisał od początku, w roku, miesiącu, w przypadku danych globalnych typu notki również w dniu,
 • dodana usługa subskrybuj kanał użytkownika, trzeba jeszcze procedurę rozsyłania wdrożyć,
 • każdy po zalogowaniu ma info o tym przez kogo i kiedy jest aktualnie blokowany,
 • zaimplementowane są filmy z youtube, vimeo, z trudem cda, t.me, vk.com, rumble, bitchute.
 
Ja ze swojej strony zaproponowałem aby ujawnianie informacji o infrastrukturze NEonu, była karana banem. Dlaczego? ponieważ sporo pracy włożyliśmy w cały bałagan, i nie życzymy sobie aby nasza praca była ot tak sobie torpedowana. Te dane sa publicznie dostępne i jeśli oni chcą zamykać, niech się nieco postarają. Wiem, że nie wyłożyłem wszystkich aspektów. Nie wszystko można powiedzieć.

p.s. proszę to przeczytać ze zrozumieniem
bywało tak, w czasie pierwszej blokady, pracowałem 72 godz. bez spania, podczas drugiej blokady pok 40 godz. Takie uroki tej pracy, napisałem to jako ciekawostkę i proszę pozostawić ją bez komentarza.

dżon

dżon

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

5

liczba ocen: 16

 • Do Pana Tokarskiego, notka nie zniknęła, jest w lochu

  Ja ją wsadziłem tam gdzie jej miejsce. Zapytał Pan czy ktoś chce się Pana pozbyć, nie sadzę, chcemy czytać Pańskie teksty, móc je komentować, wchodzić z Panem w dyskusje, zachować prawo do swojego zdania, nie być przez Pana obrażanym... Pan jest na to gotowy?

  • Do Pana Tokarskiego, notka nie zniknęła, jest w lochu#dżon

   Czy miejscem notki jest loch?
   Notka pana Tokarskiego bardzo dobrze ocenia działanie administratora Repsola. Była moim zdaniem krzywdząca dla administratora Miarki. Repsol to człowiek, który nie jest w stanie oddzielić własnych poglądów od poglądów Polaków. Nie raz kasował wypowiedzi adwersarzy, gdy zabrakło mu argumentów. Mnie zablokował na ponad miesiąc, bo mu się tekst nie spodobał, choć nie łamał żadnego punktu regulaminu i nie był nawet moją wypowiedzią a wypowiedzią youtubera.

   Podczas swojego dyżuru dyżuru promuje słabe notki kolesiów, pomijając notki, które znacznie większą dyskusję wzbudzają, czym łamie podstawową ideę portalu "Portal wszystkich Polaków".

   Administrator nie jest Bogiem, którego zdania się nie dyskutuje. Każdy ma prawo do oceny a moja ocena jest taka: Repsol nie powinien być administratorem, nie ma cech niezbędnych dla tej funkcji. Nie ma cech niezbędnych dla administrowania "portalem dla wszystkich Polaków" . Dla Repsola to portal dla tych, co myślą tak jak on, a to go wyklucza jako administratora portalu Neon24.

   • Do Pana Tokarskiego, notka nie zniknęła, jest w lochu#dżon#Radogost

    Bloger również nie jest Bogiem.
    Pan Miarka nie ma "zas..interesu" i nie jest "nieokreślonym czymś", wytłumaczył tylko zasady, jest administratorem. Lepszy, gorszym ale jest administratorem.

   • Do Pana Tokarskiego, notka nie zniknęła, jest w lochu#dżon#Radogost

    Dlatego zostają wprowadzone publiczne protesty użytkowników, którzy mają prawo nie zgodzić się z decyzją.

  • Do Pana Tokarskiego, notka nie zniknęła, jest w lochu#dżon

   Jeśli jak Pan twierdzi że osobiście zamieścił notkę Pana Tokarskiego w lochu to przynajmniej wiadomo już oficjalnie że mamy nowego administratora o którym wcześniej nikt nie wiedział.
   Informatyk/admin
   Takie 2 w jednym
   Pozdrawiam

   • Do Pana Tokarskiego, notka nie zniknęła, jest w lochu#dżon#Major19

    A ja pochwalam jego użycie tutaj uprawnień administracyjnych które ma na czas prac informatycznych.

    - Działał i w obronie dobrego imienia Portalu - i JEGO DZIAŁANIU NA RZECZ WOLNOŚCI SŁOWA - nawet mimo grożących kłopotów.
    Stan w którym dżon jako szef informatyków się znalazł można nazwać stanem obrony koniecznej (przecież i Portal i on zostali niesłusznie zaatakowani), a w tym stanie można by nawet w ogóle nie patrzeć na prawa, czy uprawnienia, więc problemu nie ma.

 • Autor * * * * *

  W czasach dyktatury ze strony uzurpatorów będących w korycie i ich zamachu na naszą wolność od początku "pandemii" po obecne czasy.

  Robi Pan kawał dobrej roboty.

  Dziękuję i Serdecznie pozdrawiam :))

 • autor

  czy ja moge żyć bez Neonu - spokojnie dam rade - czy Neon może żyć bez nas blogerów , komentatorów , zagladajacych , czytajacych wątpie -
  Dyskusje nad kształtem i myśla przewodnia tejże witryny trwaja od dłuższego czasu , biorac pod uwage niektóre głosy z naszego srodowiska trwaja i nie przynoszą rozwiązań , które wpływały by na "powodzenie "tego przedsięwzięcia .
  Skrajności trzeba usuwać Panie Dzon , plewić jak chwasty , a na Neonie za duzo skrajności , za mało pragmatyzmu
  Prosze określić jakiś cel istnienia tego portalu , jakąś myśl przewodnia - jeśli to ma byc jakies forum " wszystkich Polaków " to promowanie w tak prymitywny sposób światopogladu pewnej grupy uczestników przy jednoczesnym sekowaniu swiatopogladu innej grupy wydaje sie być działaniem celowym , i uzasadnione moga byc pytania i obiekcje dotyczace działania administracji , która otwarcie sprzyja pewnym blogerom , komentatorom , kosztem innych
  Ciekawym by było podawanie do naszej publicznej wiadomosci ilosci "wejsc " na portal powiedzmy w skali tygodnia

  • autor#rowszan

   Zamieściłem nie informację do dyskusji, raczej informację z czym my się spotykamy. Jeśli chodzi grupy na portalu to już nie moja sprawa. Myślę, że jeśli się nie dogadają to mają spory problem. Sami pod sobą dołek kopią.
   Opisałem to co zostało ustalone i będzie wdrożone.
   Liczniki w połączeniu z częstotliwością, w tym wyświetleń w podziale na użytkowników i gości są zrobione. Jak i pełna statystyka u każdego ile i co w miesiącu i roku.

   • autor#rowszan#dżon

    tytuł zachęca do dyskusji , dotyczy notki Pana Tokarskiego , która zreszta umiescił Pan w lochu , zajmujac tym samym jakies stanowisko
    Chodzilo mi o licznik odwiedzin witryny , o informacje dotyczace tego czy idziemy jako portal w gore czy w dol .

    • autor#rowszan#dżon#rowszan

     Licznik, odrębnie dla gości i odrębnie dla użytkowników, zarówno globalnie dla całego NEonu, jak i odrębnie dla każdego blogera i kategorii.
     Wie Pan, staram się szanować każdą osobę, ale tu akurat Pan Tokarski, pełen żalu po notce "a nie mówiłem" mówiąc delikatnie stracił na chwilę panowanie. Rozgrywka pomiędzy nim, a jednym z administratorów, to ich sprawa. Natomiast w notce z wyłączonymi komentarzami, nerwy zupełnie mu puściły i tylko z powodu innego zdania poprzednio komentujących. Przecież tam go nikt nie obraził, nikt mu nie na ubliżał.
     Osobiście uważam, że administratorzy również powinni podlegać ocenie.

  • autor#rowszan

   W rozmowie z Panem RO, miało to być forum "wszystkich Polaków", nie wiem czy Polacy są tego świadomi.
   Moje prywatne zdanie jest proste choć pewnie mało popularne, nie rozumiem tych co ujadają na siebie wzajemnie. Toż to prosta rzecz jest, nie zgadzasz wypunktuj gościa ale jak ci argumentów zabraknie, ugryź się w język bo kopniaka dostaniesz.

   Inna sprawa jest to, że jest tu grupa, lubiąca epitety, niech sobie będzie, przecież to takie proste, nie lubisz epitetów nie zaglądaj do gościa, jak sam ze sobą zacznie dyskutować, to i epitety znikną.

   • autor#rowszan#dżon

    ... "W rozmowie z Panem RO, miało to być forum "wszystkich Polaków", nie wiem czy Polacy są tego świadomi." ....

    Zdecydowana większość Polaków ma "wiecie co" na różne portale dyskusyjne, bo ich bożkiem i wyrocznią jest TV.
    I nie sądzę, żeby ktokolwiek na NE24 tęsknił za takim towarzystwem, bo wtedy już same komentarze byłyby na poziomie forum GWna, a co dopiero posty.
    Ci co zadają sobie trud zaglądania "tu czy tam" nie mogą jednak być wszędzie, chociaż tacy "geniusze" też się zdarzają i nawet tutaj takich ze zdziwieniem odkrywam, ale ja takie zjawisko traktuję w kategoriach "obsesji" czyli tu już ocieramy się o psychiatryk.
    Kiedyś już wyraziłem moją opinię na temat czegoś co ma być "dla wszystkich Polaków" więc tylko uzupełnię, że "jeśli coś jest do wszystkiego, to tak naprawdę jest do niczego".
    Lepiej zatem skoncentrować się nad JAKOŚCIĄ blogerów i komentatorów niż nad ich ilością.
    No i na koniec sam odpowiem sobie na pytanie - czy mogę bez NE24 żyć ?
    Oczywiście , że TAK, bo żyłem przez zajrzeniem na NE24 i jak NE24 "padnie" to też nadal będę żyć, jak każdy z nas zresztą.
    KST

    • autor#rowszan#dżon#KST

     Sens słów Pana RO jest taki... bo dopytałem.
     Dlaczego to ten a nie inny autor ma niby mieć rację? Dlaczego ten nie może napisać że lubi to czego inny nie lubi?
     Każdy ma swój blog, każdy może na nim wyrażać dowolne opinie? Panom to przeszkadza? Jeśli jest autor z którym jest Panom nie po drodze, możecie albo z nim dyskutować albo ich omijać, jak słup na środku drogi. Tylko cyferki pokażą prawdę. Może się ich boicie? Może sądzicie, że będzie trolował, zgoda, niech sobie przez chwile potroluje, nikt nie czyta, nikt nie komentuje, taki troll sam zniknie w swoim światku.
     Chyba, że nie możecie ścierpieć, że ktoś śmie mieć inna opinię niż wy sami. Lecz to już nie jest problem NEonu,
     Lecz to jest już wasz wasz problem.

   • autor#rowszan#dżon

    Ta notka sporo wyjaśniła.

  • autor#rowszan

   Mówił Pan o administratorach.
   Do czego potrzebny jest administrator? Czy aby na pewno do tego aby notki promować? Mam mieszane uczucia. Nikt nie zagwarantuje że będą to promocje sprawiedliwe wobec wszystkich. No i mamy wojnę i tam i tu. Dlaczego mam ufać, że akurat administrator wie co dobre? Kilka razu mówiono mi tu, my to stara wiara, my wiemy. Dlaczego 1 i 2 lub 3 jest taka ważna. Mam odmienne zdanie, dla mnie zupełnie nie jest ważna, Wybieram to co czytam, nie czytam bo jedynka. Nie jestem otępiały aby mi ktoś wskazywał co mam czytać.
   Może należało by od tego odejść, zrobić jakiś autonomiczny sposób wrzucania notek.
   Administrator dla mnie jest ważny w sensie moderator pilnujący bałaganu. Jego zdanie na jakikolwiek temat mnie kompletnie nie interesuje w kontekście portalu.

   • autor#rowszan#dżon

    "Do czego potrzebny jest administrator? Czy aby na pewno do tego aby notki promować? Mam mieszane uczucia. Nikt nie zagwarantuje że będą to promocje sprawiedliwe wobec wszystkich. No i mamy wojnę i tam i tu. Dlaczego mam ufać, że akurat administrator wie co dobre? Kilka razu mówiono mi tu, my to stara wiara, my wiemy".

    Muszę zaprotestować.
    Normą jest brak promocji i poleceń. - Zwłaszcza notki kontrowersyjne znajda licznych czytelników i na prawym pasku.
    Polecanie dotyczy zwłaszcza teksów ambitnych, subiektywnym zdaniem administratora dyżurnego wartościowych, a wiec celem jest tutaj aby więcej osób zwróciło na niego uwagę.
    Pan pisze o promowaniu, a więc priorytecie.
    Priorytety przydzielamy z natury temu co ma rangę pilności ze względów wspólnotowych, czy społecznych, istotnych dla dobra portalu - najpierw idzie tu o to, co dotyczy naszego dobra wspólnego. - To ma być wizytówka Portalu...

    I teraz najważniejsze - ani w polecaniu, ani w promocji nie idzie o naszą wewnętrzną sprawiedliwość, nie idzie więc i o niczyje prawa - o moralność, a więc o sprawy dla nas życiowo najważniejsze, już tak.


    "Administrator dla mnie jest ważny w sensie moderator pilnujący bałaganu. Jego zdanie na jakikolwiek temat mnie kompletnie nie interesuje w kontekście portalu".

    I to jest słuszne. - Administrator zabierając głos w dyskusjach robi to jako zwykły bloger.
    - Co innego, kiedy przypomina o jakichś zasadach.

  • autor#rowszan

   "jeśli to ma byc jakies forum " wszystkich Polaków " to promowanie w tak prymitywny sposób światopogladu pewnej grupy uczestników przy jednoczesnym sekowaniu swiatopogladu innej grupy wydaje sie być działaniem celowym , i uzasadnione moga byc pytania i obiekcje dotyczace działania administracji , która otwarcie sprzyja pewnym blogerom" ,

   Widzę, że nie rozumiesz podstawowej sprawy: "światopogląd" to nie "pogląd", a "przekonanie".
   Poglądy to sedno naszych dyskusji - typowym jest więc dążenie do opartych na nich wspólnych postaw - po konsensus
   Inaczej przekonania . One mogą być i religijne i szerzej patrząc - ideowe, nawet dotyczące naszego kręgosłupa duchowego, a więc ich spójnego systemu. - To obejmuje i moralność, a tutaj żadne handle czy kompromisy nie wchodzą w rachubę, a żadne prawa, czy interesy, polityka, a nawet sprawiedliwość wstępu nie mają dotąd, dokąd nie funkcjonuje w danej społeczności ład moralny.
   - Ale i mogą też być błędem, głupotą czy ideologią, fałszem czy manipulacją zmierzającą do uprzywilejowania jakiejś grupy czy osoby kosztem innych, mogą dotyczyć i propagowania i ustroju totalitarnego, i psychopatii, socjopatii czy ideologii satanizmu.
   Problem, że ta druga grupa poglądów jest głęboko destrukcyjna - tak w życiu realnym jak na forum.

   Tych grup w żadnym przypadku nie wolno równouprawniać, a pierwszą - tą ideową, dalekowzroczną, propolską trzeba zawsze chronić.
   Neon24. jako "Forum Polaków " jest portalem ideowym

   Forum Polaków ma szeroką formułę, ale dotyczącą poglądów - poglądów , a nie szeroko pojętych "racji jedynie słusznych", a więc i z intencja siłowego narzucania ich wszystkim i "za wszelką cenę"

   Nasze dyskusje mogą i mają dotyczyć tylko poglądów - nie jakichś siłowych, pozamerytorycznie narzucanych i nadmiernymi emocjami forsowanych przekonań, kosztem innych osób i grup ideowych, dalekowzrocznych.

   To ważne sprawy, tu musimy się dobrze rozumieć.
   Widzę że mimo iż o tych sprawach często pisałem w komentarzach, to z trudem się to przebija do powszechnej świadomości. - Tak więc tą swoją powyższa wypowiedź zamierzam jeszcze rozbudować i opublikować jako oddzielną notkę.

  • autor#rowszan

   Zatem na początku należy ustalić ideowy czy nie ideowy, jeśli ideowy, to czy konkretne idee mu przyświecają czy różne, jeśli konkretna to jaka?
   Jeśli już ta konkretna się wyłoni, to pytanie czy ktoś wyznający inne idee ma prawo coś skomentować, napisać notkę, czy nie ma?
   Jeśli ma to czy ten mający inne idee, musi tam wchodzić czy nie?
   Czy jeśli ten wyznający różne od naszej idei skomentuje to mam go: zablokować, wyrzucić z portalu czy skopać? Czy może mogę z nim porozmawiać i powiedzieć że się myli.
   Analogicznie jak on ma postąpić gdy ja u niego coś skomentuje?

   Kto ustala która idea jest tą właściwą?

  • autor#rowszan

   Nie napisałem, że promocja nie jest potrzebna, raczej że solą w oku wszystkim stoi.
   Ja nawet tego nie rozważam, ponieważ jaka by nie była promocja, dotycząca obojętnie czego, z dala ją omijam. Głowę mam na karku, Ona wie co powinienem, czego nie.
   "I teraz najważniejsze" Doskonale rozumiem, administratorzy są moralni? czyją moralnością? Każdy inaczej rozumie moralność, kto właściwie?

 • Atak na prawdę.

  Atak na ten serwis informacyjny jest prawdopodobnie dowodem na to, że większość publikowanych tutaj treści odpowiada prawdzie.

  • Atak na prawdę.#Bar Horab

   Tu nie chodzi o prawdę, tylko o fakt, że Polska ( elity rządzące) jest po stronie zachodu ( w NATO i w UE), a większa część notek i komentarzy jest za wschodem.
   W czasach PRL oficjalnie byliśmy wschodem, a w głębi duszy na zachodzie.
   Kochaliśmy Amerykę
   Teraz odwrotnie
   Patrzymy z większą sympatią na Rosję i z nieskrywaną niechęcią na USA
   To się rządzącym nie podoba.

  • Atak na prawdę.#Bar Horab

   Nie!!!
   Atak nastąpił nie dlatego, że prawda, by niby skąd Pan wie, ze ci to prawda a ci nieprawda. Ci co atakują, bo albo się sprzedali, inni wykonują polecenia, jeszcze inni bo lubią dopieprzyć Za kilka groszy, za kilka wygód wykonują polecenia. Ten kraj nie istnieje od dawna,

   Polaków w nim ledwie co.
   Atakują ale nie prawdę bo co Pan, Pani, tamci Państwo wiedzieć mogą, tylko to, że być może wśród tysiąca notek, znajdzie się ta jedna najbardziej niewłaściwa. Po części ze złości, i trochę aby udupić tych co żądają dostępu do swobodnej wymiany myśli.
   Nie sadzę, aby typowo Polskie (jeśli Polskie) ujadanie kilku NEonowców było powodem. Należy ich skłócić, sami zagryzą.

   Dla mnie mało ważne jest czy rusek, czy też ukrainiec wyciągnięty z wora, twittera, czy telegrama: ukradł kibel czy zastrzeli wszystkich. Bo w dobie takiej techniki, musiałbym ślepo wierzyć że ci to prawdę głoszą a tamci nie.
   Ważniejsza jest sama czynność zamykania. Wojna nie jest moja, g. mnie obchodzi.
   Teraz wojna jest tu, jutro będzie tam, co się zmieni? Podzielicie się znów na dwa obozy, ci za tymi, a reszta za tamtymi. Do gardeł sobie znów skoczycie, zmieni się tylko miejsce wojenki. Dopóki do gardeł będziecie sobie skakać, oni mogą spać spokojnie. A przecież i Pan to pola i Pani to Polka, mieszkacie obok, być może mijacie się w sklepie.

   • Atak na prawdę.#Bar Horab#dżon

    A ja licze na Pana odpowiedz
    https://dz.neon24.info/post/167795,neon-miedzy-innymi-w-odpowiedzi-do-pana-tokarskiego#comment_1900955

    • Atak na prawdę.#Bar Horab#dżon#Major19

     Pan wybaczy, nie zauważyłem. Oczywiście mam nadane uprawnienia administratora, przez Pana RO. Lecz zdecydowanie nie jestem administratorem, w rozumieniu obecnych administratorów. Nie zajmuję się waszymi tekstami, w sensie pozycjonowania czy tez kasowania, loch to nie jest skasowanie, tylko zwrócenie uwagi na treść.

     Notka trafiła do lochu, uczciwie napisałem że to ja ją tam wstawiłem.

     Ma to związek również z Panem, głównie chodzi o to aby do momentu uruchomienia nowego skryptu, Pan RO miał we mnie pomoc w zdejmowaniu blokad, miedzy innymi z Pana (2-krotnie).

    • Atak na prawdę.#Bar Horab#dżon#Major19#dżon

     Dziekuje za odpowiedz

 • W całym ambarasie

  Nie zauważacie jednego. Kto i ile razy wchodzi na NEon. Już wkrótce będzie to pokazane dokładnie.
  Na teraz. Dokładne liczby wejść są prowadzone od listopada. Daje to 5 miesięcy.

  Mimo perturbacji z blokada domen,, dane nie pochodzą z żadnych gogoli, tylko z własnego systemu zliczania:
  Wejścia użytkowników, obojętnie gdzie ale na NEon: 250000 i to jest pewna liczba, co daje średnio 50000 na miesiąc, 12500 na tydzień, 1785 dziennie.
  Te liczby są wiarygodne unikalne, czyli jak ktoś gdzieś był drugi raz nie zostanie policzony, bo zliczane zawsze po zalogowaniu.

  Wejścia osób nie zalogowanych obarczone są dużym błędem, jest ich kilkanaście milionów, po odjęciu botów, robotów, zostaje ok 4000000. Wczoraj odseparowałem ok 1000000 botów i jeszcze nie skończyłem.
  Należy wziąć z tego jakieś może 40%, bo nie wszystko jest odseparowane, zostanie 1600000, da to 320000 miesięcznie, tygodniowo 80000, dziennie 11000.
  Te dane też są unikalne, chyba, że ktoś wejdzie na NEon i z telefonu i z komputera w tę sama pozycję. No ale odliczyłem 60%.

  • W całym ambarasie#dżon

   dzieki za odpowiedz

  • W całym ambarasie#dżon

   odniose sie hurtem do Pana kilku nazwijmy to odpowiedzi które zamiescil Pan w watku naszej rozmowy

   nie jestem "zbowidowcem " na Neonie - jestem tu od niedawna - nigdy nie bylem " blogerem " co wiecej nawet nie zamierzalem nim byc - realizuje swoja wojne o moja Polske gdzie indziej i w inny sposob -
   Przy okazji czytania postów Pana R. O dotyczacych jakosci oprogramowania z którego korzysta ( ł ) Neon przyszła mi do głowy mysl zorganizowania akcji zebrania funduszy na poprawienie paltformy na jakiej wsparty jest nasz portal
   Podzielilem sie tym pomyslem z Panem R.O. - uznal , ze mozna spróbowac - spróbowalismy

   w wyniku przeprowadzonej akcji wróciła problematyka jakiejs spoldzielni
   jakis nie rozliczonych sprzed lat 700 zl
   Pan Ruszkiewicz z hukiem opuscił kolejny raz portal aby pozniej wbrew wypowiedzianym slowom powrocic .
   mnie posadzono o chec przejecia wplywu na funkcjonowanie portalu - Pan Tokarski wespol z Lotna , wsparci Repsolem uznali , ze prawdopodobnie popycha mnie do tego moja "krew "
   i tak dalej i dalej , az pojawił sie Pan - o ile Pan pamieta w jednym z komentarzy " ostrzeglem " Pana co moze go tutaj spotkac - zdaje mi sie , ze sie nie pomylilem : ))))
   Ilosc obrazliwych epitetow , ktore Pan otrzrymal od co poniektorych uczestnikow tej zabawy , wymagala moim zdaniem bardziej radykalnej reakcji zarowno własciciela jak i administratorow - niestety nie nastapila
   Czasami biorac udzial w co poniektorych dyskusjach sam napisalem , ze szkoda , ze nie pisze juz na łamach Neonu Pan Tokarski , Lotna , nie pisze juz Swiatowid , GPS a szkoda
   Nie pisze ani nie komentuje juz od dawna Interesariusz ( nie wiem co sie z nim dzieje ) nie pisze JimA - pisze za to "kólko wzajemnej adoracji "
   czy to dobrze dla portalu nie wiem , dla mnie Neon to taka ciekawostaka , czasami cos poczytam , czasami cos opublikuje - najczescie rano , bo rano mam troche czasu jak koty wstana i za oddzwiernego robie .
   Prawdopodobnie zorientował sie Pan , że lezy mi "na sercu " dobro tego potalu - a to , ze widze troche inaczej pewne sprawy dotyczace organizacji i administrowania portalu , coz wolno mi
   strasznie sie rozpisalem - ide dalej walczyc w ogrodzie - wreszcie troche cieplej i trzeba nadrabiac stracony czas .
   sorry za sprowokowanie dyskusji - ktorej Pan nie chcial ale nie ma tego zlego co nie moglo by sie na dobre obrocic .

   • W całym ambarasie#dżon#rowszan

    //, ze szkoda , ze nie pisze juz na łamach Neonu Pan Tokarski , Lotna , nie pisze juz Swiatowid , GPS a szkoda //

    Nie piszą bo po 24 lutego ich unikalne opinie zrównały się z medialnym mainstream i czytelnik nie ma najmniejszego powodu aby wchodzić na Neon aby dowiedzieć się o: "zbrodniach putina", "bohaterstwie matrosów idi na huj", czy "chińskim smoku ziejącym ogniem".Pod tym względem onet,wirtualne polski,gazety.pl ,gazet polskie,interia pl et cetera, et cetera dystansują pojedynczego blogera z niszowego portalu.
    Jeśli istnieje jakiś powód dla którego zbłąkany internauta po pierwszym razie zajrzy tu kolejne razy ,są treści zamieszczane przez grupę nazwaną "kółkiem wzajemnej adoracji".

    • W całym ambarasie#dżon#rowszan#ikulalibal

     Wzorowo wypunktowałeś tego irytującego koleżkę...
     Drażni swą letniością, nijakością...
     Stara się człowiek by dajmy na to z takiego @brianka zrobić ludzia, kompromituje go i skutecznie... Przyłazi potem taki ciamciaramciarz i zaczyna go pisiorem dotykać i... tp.
     I szanse na spokojne układanki w główce takiego pacjenta zaprzepaszcza... Sam w stosownym czasie do dyskusji się nie włącza.
     Szkodzi a pewnie jeszcze myśli, że pomaga.

   • W całym ambarasie#dżon#rowszan

    Doskonale pamiętam i nie tylko Pan mnie przestrzegał.
    Co ja na to? Jak na lato, mam ten komfort, że nic nie muszę, mogę, od nikogo nie jestem zależny. W związku z tym mało mnie one interesują i jeśli odpowiadam na zaczepki, to raczej dlatego aby prawdę powiedzieć lub dany problem przedstawić z innej strony a nie tej jedynej, właściwej. Oczywiście skłamałbym mówiąc że nie dziwił mnie brak reakcji ze strony np. administratorów. Tyle, że jak mówiłem, nie interesują mnie one. Taka na plus wartość dodana do motywacji.
    Dla mnie sprawa jest prosta. Komuś bardzo zależy aby NEon był jaki był. Powody tego mogą być różne, ale jeśli to zwykła głupota, to się nieboraczkowie obudzą z ręką w nocniku. Będzie stan 2 autorów, 5 komentatorów i 20 odwiedzających. Ten proces cały czas trwa i nie do końca jest związany z niedziałającymi funkcjami.
    Moje spojrzenie na NEon (nigdy nie byłem jego zwolennikiem, mam głowę na karku, potrafię zadbać o informację), nieco się zmienił po atakach na sam NEon i atakach personalnych w stosunku do mnie. Bo jako, że mam dostęp do baz danych, to i wiem, że nie odbywa się tam żadne kombinowanie, czy nie odbywa się wśród grup blogerów? domyślam się że tak.
    Jedno jest pewne nikt tu niczego nie ukrywa, nie ma żadnych kombinacji wewnętrznych w bazach danych, nikt nie majstruje licznikami. Jedyną kombinacją jaka obecnie trwa, to jest zakładanie kilku kont na tę samą osobę. Ja o tym wiem, wiedzą i ci co te konta zakładają, wie właściciel i Prezes, teraz powiedziałem to publicznie. Tyle, że znów nic mi do tego.
    Powinien być regulamin, krótki, treściwy, w nim powinno być wyraźnie napisane kto co i za co, metody publicznego odwołania.
    A to czy ktoś kogoś chce czy nie chce blokować, co mi do tego? Każdy ma swoiście pojmowaną tak zwana "wolność wypowiedzi", czyja jest najlepsza?

    • W całym ambarasie#dżon#rowszan#dżon

     Jako informatyk ma Pan wiedzę że są tu osoby mające kilka kont.Czyli mogą pisać sami do siebie.Sami sobie stawiać plusy a niepokornym minusy i pozostaje to bezkarne mimo że wiedzą o tym władze portalu.
     Dziwne to
     A potem piszą tu na portalu do "swojego oponenta" zobacz ile masz minusów a ja ile plusów
     To już nie jest dziwne ale to chore jest
     Pozdr

   • W całym ambarasie#dżon#rowszan

    Dokładnie tak jest. Kilka może niektórzy, Może raczej dwa, trzy. Nigdy nie badałem skali zjawiska, raczej przypadkiem aktualizując bazy coś się w oko rzuciło. Taka zawodowa spostrzegawczość.
    A wiedza ma źródła tradycyjne, czyli ludzki błąd, jak ktoś się bardzo pilnuje to i obejdzie zabezpieczenie, niestety, trzeba się stale pilnować, co jest niemal niewykonalne i prędzej czy później prawda ujrzy światło dzienne.
    Nie jest to jakaś wielka wada, na każdym portalu tak jest.

    • W całym ambarasie#dżon#rowszan#dżon

     No to teraz będziemy patrzeć na oceny z lekkim przymrużeniem oka i uśmiechem politowania

     pozdr

   • W całym ambarasie#dżon#rowszan

    "No to teraz będziemy patrzeć na oceny z lekkim przymrużeniem oka i uśmiechem politowania"

    No nie.bo stosowne zabezpieczenie zostało wprowadzone, jeszcze jest nieaktywne. Potem zweryfikujemy oceny i przeliczymy statystykę. Nie musi się Pan aż tak litować.

    • W całym ambarasie#dżon#rowszan#dżon

     lepiej zartowac nizli chorowac
     pzdr

 • Jeszcze jeden ciekawy wynik

  Sprawdziłem jak się zachowali użytkownicy NEonu (w sensie logowali się czy nie) po rozpoczęciu wojny.
  Wynik jest -18%, marzec do lutego. Była w ty czasie pod koniec lutego blokada domeny.
  W stosunku do listopada 2021 - minus 14%.
  W stosunku do stycznia 2022 - minus 30%

  • @majorek19 (@kaczuś czy @rjanek ale to jeden ch...)#Jarek Ruszkiewicz SL

   Ja o tym napisałem wyżej.
   I.. być może to i "palant i banderowski", ani mój zięć ani teść.
   Ale Pan wybaczy, tu jest Pan gościem, Pan się wraża. Na samej górze poprosiłem o "...język"

   • @majorek19 (@kaczuś czy @rjanek ale to jeden ch...)#Jarek Ruszkiewicz SL#dżon

    //Na samej górze poprosiłem o "...język"//

    Aha... no to sorry... nie zauważyłem...
    Ale Jarek ma rację...
    Bo co, nie może każdy z mojej potencjalnie wielodzietnej rodziny mieć swojego konta dostępu do portalu, z jednego nawet urządzenia?
    Wyobraźnia niech żyje!

    • @majorek19 (@kaczuś czy @rjanek ale to jeden ch...)#Jarek Ruszkiewicz SL#dżon#Franek Ganek

     Może, choćby i 100 dziatek Pan miał. Będziecie razem mieli wtedy kont 100 i jedno. Każde traktowane indywidualnie.
     Mówi Pan wyobraźnia..... czy ja wspomniałem, ze koniecznie trzeba będzie 100 i jedno urządzenie nabyć?

  • A to numer...#Franek Ganek

   Tam Pan nie może, a tu Pan nie musi

   • A to numer...#Franek Ganek#dżon

    Genialne... jak dla jakiegoś pięcioletniego pendraka...
    Współczuję....
    Wiem, że nie muszę ale ten post wydaje się najodpowiedniejszym miejscem... Może poza PW, która pewnie nie działa...

   • A to numer...#Franek Ganek#dżon

    No... teraz z tym czarnym paskiem i swoimi przeprosinami to wyglądam jakbym cały słownik bluźnierstw przepisał w czyimś imieniu...
    Porównując do komentarza innego użytkownika ciut wyżej co to kieruje do konkretnej osoby jakieś słowa nieładne to... WSPÓŁCZXUJĘ!Ci dżon!! Przykry jesteś.

 • Panie Franku

  Ganku, albo na temat albo wcale, jeśli to maja być śmiecie jest to interia.pl

 • Ho, ho ho ho !

  Pół dnia mnie na NE24 nie było bo w ogrodzie samo się nie zrobi, a gdy teraz wróciłem to widzę, że w tym czasie niezła "napierdalanka" tu się zrobiło i aż "czorno" od skasowanych komentarzy.
  Dajcie se luz ludziska, bo się sami wszyscy powykreślacie ...
  KST

 • Autor - chapeau bas

  Wielkie dzięki za ten niesamowity wysiłek.

 • Filmy i co z nimi zrobić?

  Użytkownik który wstawia film z kanału typu Yt, Vimeo, Cda, Rumbie.... powinien o tym wiedzieć.

  1. Link wkleja się na własne ryzyko. Dlatego, że film dziś jest jutro go nie ma. Proszę nie wymagać ode mnie abym spowodował, żeby działał, nie możliwe. Możliwe jest wcześniejsze zbadanie czy film jest czy go tam już nie ma, ale to opóźni wczytywanie notki.
  2. Ilość filmów. Jeśli autor wstawi kilka, powiedzmy 10, to opóźni to znacznie wczytywanie notki.
  Zasada działania na przykładzie YT, na innych jest podobnie.:
  1. link do YT, czyli to co wklejacie zajmuje 50 bajtów
  2. skrypt go zamienia na 150 bajtów i teraz tak przygotowana notka jest wysyłana w ułamku sekundy z serwera NEonu do przeglądarki użytkownika.
  3. dopiero przeglądarka zajmuje się linkami w postaci iframe z pozycji 2 i żąda danych (filmu) od zewnętrznych serwisów w tym przypadku YT. YT go szuka, i buduje mini dokument HTML, który jest zwracany i wyświetlony nie w NEonie, tylko w komputerze - przeglądarce użytkownika w notce, która czyta w okienku. Link jest zamieniony na film, zwrotnie jest to ok 100000 bajtów na każdy film. Czyli znacznie więcej. Jako, że tę operację wykonuje komputer osoby notkę czytającą, to od kondycji tego komputera zależy jak szybko notka się wyświetli. Proszę sobie samemu zrobić próbę, włączyć tylko YouTube, a w nim otworzyć 10 kolejnych filmów, już przy 3 się mocno przeglądarka czyli wasz komputer blokuje. Ta sytuacja nie ma nic wspólnego z NEonem, skryptem, serwerem. Zatem im więcej filmów tym wolniej notka się wyświetla, odpowiedzialność za ten stan ponosi autor umieszczający za dużo filmów. A komentatorzy, niech umieszczą dodatkowe 20 filmów i notka jest nie do odczytania, chyba, że ją włączymy, pójdziemy na CPN fajki kupić, wrócimy, może komputer się z tym obrobi. Każdy przypadek jest inny ponieważ każdy wasz komputer jest lepszy lub gorszy.

  Co zrobić
  1. Autor może zamieścić tyle linków do filmów ile chce, ale tylko pierwszy (może ze dwa) zamieszczony wyświetli się w postaci okienka, każdy następny zostanie zamieszczony na zwykły klikalny link, po kliknięciu w nowej karcie otworzy się film, lub nie otworzy jeśli nie istnieje.
  lub
  2. Autor może zamieścić tyle linków do filmów ile chce, ale tylko pierwszy (może ze dwa) zamieszczony wyświetli się w postaci okienka, każdy następny zostanie zamieniony na zwykły klikalny link, po kliknięciu w wyskakującym okienku otworzy się się film, lub nie otworzy jeśli nie istnieje.
  3. Co z filmami komentatorów, bo się "wolność wypowiedzi" zaraz odezwie. Cóż komentator zamieszczający w notce dużo filmów, niejako wpływa na kondycję tej notki. Sądzę że komentatorskie filmy powinny być automatycznie zamieniane na klikalne linki.

  Ponadto, jeśli film został skasowany, to i usunąć z notki powinien go autor. Inaczej w notce pozostanie link do nieaktywnego filmu
  który, przestał być dostępny, mamy zatem kadłubek z dziurami. Dlaczego to jest ważne? Bo przeglądarki osób czytających notki z założenia wychodzą, że autor był mądrym i nie korzystał z linków które nie istnieją. Dlatego przeglądarka podejmuje kilka prób wczytania filmu zanim zrozumie, że autor jednak nie zadbał a aktualność linków.

  I wszystkie te działania wykonują się nie na serwerze NEonu, tylko już w komputerze użytkownika.

 • Najbardziej wk...jące na NE24 jest to, że ...

  ... człowiek pisze komuś w odpowiedzi komentarz, a ch... wie co z nim dalej się dzieje i trzeba kombinować po kilka razy w różnych miejscach, żeby wreszcie się pojawił.
  Pewnie nie tylko to ja mam, bo wystarczy kliknąć w czyjś komentarz i często również nie otwiera się, co znaczy, że nie wszedł.
  Panie dżon - weź Pan to ogarnij, bo naprawdę wstyd ...
  KST

  • Najbardziej wk...jące na NE24 jest to, że ...#KST

   Przepraszam, zrobione, przy ostatnim poziomie nie ma "odpowiedz".

  • Najbardziej wk...jące na NE24 jest to, że ...#KST

   Sporo sie wyjasnilo
   Dzieki

 • Wolność

  Dziękuję za pomoc.