Blokady i zamieszczanie filmów

Z cyklu jak to działa i jakie przełożenie ma na NEon

Z niewytłumaczalnego dla mnie powodu panuje ogólnonarodowy przesąd, że informtyk coś powinien, że wina zawsze leży po stronie skryptu, serwera cz tez po stronie przyjętych rozwiązań. Każdy użytkownik sądzi że wie lepiej. Dlatego zamieszczę co jakiś czas kilka informacji.

Filmy, jak to jest i co z nimi zrobić?

Co powinien kazdy użytkownik który wstawia film z kanałów typu Yt, Vimeo, Cda, Rumbie.... wiedzieć. Jaki wpływ na działanie róznych skryptów, na działanie portali ma wstawianie filmów, zdjeć i linków z obcych źródeł.

Zawsze ale to zawsze za takie linki odpowiedzialny jest autor i nikt inny. Jeśli tworzy notkę lub komentarz w których to zamieszcza np. zdjęcie, film, lub tekst które leżą na obcym serwerze, powinien pamietać o tym, że ten obcy serwer kieruje się swoimi zasadami i material może z niego zostać usunięty (przykład YouTube). Cóż powinien zrobić? Dbać o to, aby aktualizować swoje dzieła, jeśli dana pozycja z linku zniknie.

Automatyzacja tych czynności zawsze opóźnia pracę skryptu. Dlaczego? (przykład NEonu)
1. Ktoś wczytuje notkę. W Internecie jes to nazywane wysłaniem żądania do serwera, typu chę zobaczyć tę notkę.
2. Takie żądanie odbiera skrypt. Szuka notki, sprawdza czy nie została usunięta, sprawdza wiele innych rzeczy i albo znalazł albo nie znalazł, wtedy wysyła odpowiednio notkę albo to co zaplanował programista zamiast notki, czyli informację o tym, że notki już nie ma (autor skasował). Ta operacja zajmuje serwerowi kilkanaście milisekund.
3. Skrypt wysyła ospowiedź w języku HTML do użytkownika.

Czas operacji jest uzależniony od:
1. użytkownika (ma wolny Internet, dłużej wysyła żądanie, i dłużej otrzymuje odpowiedź),
2. serwera (ten czas dla wszystkich jest jednakowy, kilkanaście ms), 
3. tego co jest w notce

Dlaczego tego co jest w notce?
Notka która zawiera kilka zdań, wyświetli się szybko, jeśli zawiera kilkaset zdań w miarę szybko, jeśli zawiera zdjęcia z własnego serwer, nieco wolniej a jeśli zawiera materiały obce to czas zależ od tego ile tych materiałów jest, jak duże są, czy sa dostępne czy nie, czy swerwery skąd pochodzą działja sprawnie (bo wysyłane sa do nich żądania, i oczekuje się odpowiedzi).
Jak na budowie, majster do pomocnika: Janek podaj młotek, Janek podaje, majster gwóźdź wbija, albo Janek jest niedostępny bo miał potrzebą, majster woła kilka razy, po czym sam pofatyguje się po młotek, gwóźdź wbije. Wykonalne ale różne w długości. I my to wszytko wiemy, rozumiemy, ale winny jest zawsze najbliższy "byt internetowy".

Sam film/filmy szybkość wczytywania
Na szybkość wczytywania największy wpływ ma ilość obcych materiałów i kondycja komputera czytającego notkę.
1. Komputer czytającego, bo nim jest przeglądarka i to ona jest odpowiedzialna za wyświetlenie notki. Ale przeglądarka np. Opera pracuje w środowisku np. Windows (im lepsza kondycja naszego Windowsa, tym lepiej przeglądarce się pracuje). Komunikacja internetowa stale ewoluuje. To co dziś jest aktualne, przestaje takie być każdego następnego miesiąca.
2. Taka przeglądarka ma tak zwany "cache", można powiedzieć magazyn na materiały z Internetu z przeglądanych stron. Nie będę się rozpisywał więcej informacji tu: Co to jest cache przeglądarki i jak go wyczyścić?
3. Ilość otwartych okien w przeglądarkach, uruchomionych programów na komputerze, bo każde z nich zajmuje potrzebną nam w danym momencie pamięć.
Podsumowując, dbasz o komputer masz szybko, nie dbasz masz wolno i ten czy inny skrypt, serwer, byt internetowy nie ma tu nic do rzeczy.

Jak to jest u nas (przykład YouTube)
1. Link do YT, czyli to co wklejacie zajmuje 50 bajtów
2. Skrypt go zamienia na 150 bajtów i teraz tak przygotowana notka jest wysyłana w ułamku sekundy z serwera NEonu do przeglądarki użytkownika.
3. Dopiero przeglądarka użytkownika zajmuje się linkami w postaci iframe z pozycji 2 i żąda danych (filmu) od zewnętrznych serwisów w tym przypadku YT. Dalej:
YT go szuka, i buduje mini dokument HTML, który jest zwracany i wyświetlony nie w NEonie, tylko w komputerze - przeglądarce użytkownika w notce, którą czyta w małym okienku.
Link jest zamieniony na film, zwrotnie jest to ok 100000 bajtów na każdy film. Czyli znacznie więcej. Jako, że tę operację wykonuje komputer osoby notkę czytającą, to od kondycji tego komputera zależy jak szybko notka się wyświetli.
Proszę sobie samemu zrobić próbę, włączyć tylko YouTube, a w nim otworzyć w nowych kartach 10 kolejnych filmów, już przy 3 się mocno przeglądarka czyli wasz komputer blokuje.
Ta sytuacja nie ma nic wspólnego z NEonem, skryptem, serwerem.
Zatem im więcej filmów tym wolniej notka się wyświetla, odpowiedzialność za ten stan ponosi autor umieszczający za dużo filmów w jednej notne.
A komentatorzy, niech umieszczą dodatkowe 20 filmów i notka jest nie do odczytania, chyba, że ją włączymy, pójdziemy na CPN fajki kupić, wrócimy, może komputer się z tym obrobi.
Każdy przypadek jest inny ponieważ każdy wasz komputer jest w różnej kondycji.

Co zrobić
1. Nic. Autor może zamieścić tyle linków do filmów ile chce, bo chce. Proszę bardzo ale sam sobie bedezie winien.
2. Zezwolić na jeden dwa lub trzy filmy, które wyświetlą się w postaci okienka, każdy następny zostanie zamieszczony na zwykły klikalny link, po kliknięciu otworzy w nowej karcie lub wyskakującym okienu film, lub nie otworzy jeśli nie istnieje. Notki wczytują się szybko, szanując czytających.
3. Filmy w komentarzach. "Wolność wypowiedzi" zaraz się odezwie. Cóż komentator zamieszczający w notce dużo filmów, niejako wpływa na kondycję tej notki. Sądzę że komentatorskie filmy powinny być automatycznie zamieniane na klikalne linki. Bo o ile parametry dla użytkowników można ustawić o tyle dla gości na NEonie już nie. A ich jest więcej, i jeśli notki się nie będa otwierały, pójdą gdzieś indziej sobie poczytać.

Ponadto, jeśli materiał z linku został skasowany, to i usunąć z notki powinien go autor. Inaczej w notce pozostanie link do nieaktywnego materiału. Dlaczego to jest ważne? Bo przeglądarki osób czytających notki wychodzą z założenia, że linki są działające, a materiały dostępne. Dlatego przeglądarka podejmuje kilka prób wczytania materiału zanim zrozumie, że z jakiegoś powodu nie jest on już dostępny.

Na koniec typowa rozmowa bytu internetowego z dowolnym zleceniodawcą, w tym przypadku byt contra bystrzacy z PR

Komentarze i ich blokada

W notce którą Repsol napisał Dla stosujących namordniki i cenzorów nam blogujących nie chodziło o ograniczenia dla uzytkowników. Chodziło o wycofanie dla autora możliwości blokady komentarzy w miejscu gdzie pisze notkę.
Czyli każda notka może być komentowana. Wyeliminowanie notki jako "słupa ogłoszeniowego". Uprawnienia blogerów pozostały by bez zmian. Funkcja zachowana by była jedynie dla Prezesa i Właściciela.


dżon

dżon

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

5

liczba ocen: 5

 • Ciekawe o Chache

  Ciekawe wytłumaczenia o Cache są niepełne. Po staropolsku: wpuszczają w kanał. Niestety przeglądarki typu Edge, Opera, Chrome są po prostu złe, jeżeli chodzi o zamulanie ciasteczkami i trackerami. Do nowej generacji przeglądarek o wysokim stopniu prywatności załapał się Firefox. Są też inne nowe bardzo dobre jak dla smartfonów Duckduckgo i dalsze. Ja jestem wyspecjalizowany w Firefox.

  Mam średnio szybkie połączenie do Internetu i uważam, że trzeba permanentnie czyścić Cache. W Firefox jest funkcja ustawienia prywatnego. Po każdym zamknięciu jest czyszczony automatycznie Cache- ale niedokładnie. Np. Trackery Googla przeżywają czyszczenie. Dlatego co parę dni lub częściej po prostu sprzątam cały komputer np. w chińskim (tak gdzieś wyczytałem) programie Glary Utilities. Ten program wysyła wprawdzie zrzuty ekranowe na chiński serwer, ale można temu zapobiec przez blokady częściowych programów Glary jak Glary update i dalsze w dobrym Firewallu. Po prostu Glary aktualizuję raz na parę miesięcy. Poza czasem aktualizacji Glary i jego podprogramy są wyłączane w Firewallu od dostępu do Internetu. Sprawdzam też, od czasu do czasu, czy Glary nie porobił nowych zrzutów ekranowych i gdy tak, to po prostu mu je niszczę. A gdy chcę Update dla Glary to włączam na czas aktualizacji i następnie natychmiast wyłączam.
  W ten sposób usuwam wszystkie Trackery, Cookies i dalsze śmiecie z Internetu. Najbardziej hamują przeglądarkę właśnie one, a szczególnie te od Googla (Youtube). Programy analizujące ruch jak od Google AdSense ładują się czasami bardzo wolno.
  Oczywiście polecam specjalne programy ochronne, bardzo przyśpieszające i ułatwiające serwowanie. Najbardziej skuteczny okazuje się AdBlocker Ultimate, Adblockplus jest też dobry, gdyż rozróżnia pomiędzy spamem i elementami potrzebnymi. Gdy coś się nie wyświetla znaczy, że AdBlocker Ultimate wyczyścił za dużo. wtedy można go na danej stronie wyłączyć.

  • Ciekawe o Chache#adevo

   Zgadza się tylko że nie cache jest tu problemem, o nim wspomniałem niejako przy okazji i dałem pierwszy z brzegu link. Jeśli ktoś jest zainteresowany, pogłębi temat.

   Kiedyś Pan wywołał temat filmów, dlaczego tylko YT. Po krótce opisałem problem jaki wnoszą zamieszczane filmy, jako informację, co się tak naprawdę dzieje i jakie czynniki są za ten proces odpowiedzialne.

   Dodatkowo sugeruję zainstalować rozszerzenia: ja używam ublock Origin i HTTPS Everywhere, tyle mi wystarcza aby natrętne reklamy odgonić. I przeglądarka jest moja nie ich. W żadne dodatkowe ustawienia typu zaawansowane nawet nie wchodzę, bo i po co. Żadnych, absolutnie żadnych programów typu odkurzacz, jakiś tam clean registry, nic absolutnie nic nie używam. Nie daję nigdy nic naprawiać żadnemu programowi, bo nie wiem ile naprawi a ile mi doinstaluje. Ludzie piszący te programy maja swoje cele.
   Najlepszym sposobem na utrzymanie komputera w stanie przyzwoitej używalności, jest reinstalacja systemu, nie używanie windows powyżej 8, jeśli to już musi być windows. Na wyższe wersje już my technicy nie mamy wpływu, co ustawimy system i tak zmieni.
   Tu walka jest skończona, mówią że główne funkcje są pisane w kraju z Palestyną sąsiadującym.
   Co się powinno zrobić:
   1. podział dysku na partycje, co najmniej 2, system, dane
   2. instalacja czystego windowsa 7, na partycji system
   3. uzbrojenie komputera w potrzebne oprogramowanie
   4. archiwizacja systemu przy pomocy takiego programu który każdy zrozumie, dla laika: Acronis, ten program zarchiwizuje system windows do jednego pliku (3-15 min w zależności od posiadanego dysku) i pozwoli np. raz na miesiąc odtworzyć czysty windows (3-10 min), niedużo czasu przy kawie z rana raz w miesiącu, ja odtwarzam co 2-3 dzień.
   5. od tej pory mam w nosie wszystko co do mnie wejdzie, bo i tak zostanie przy odtwarzaniu wykasowane.
   Rozumiem, że nie każdy rozumie ten proces. Ja każdy komputer oddawany, tak przygotowuje. Z doświadczenia wiem, ze nauka odtwarzania trwa ok 10 min. Każdy robi to wtedy gdy chce.

   Efekt, wiecznie sprawny komputer. Nigdy ale to nigdy nie instaluję żadnych łatek, sratek z magazynu windows. Nie chcę mieć aktualnego systemu inaczej. Mój komputer wiecznie działa.

   • Ciekawe o Chache#adevo#dżon

    > Na wyższe wersje już my technicy nie mamy wpływu, co ustawimy system i tak zmieni.
    Tu walka jest skończona, mówią że główne funkcje są pisane w kraju z Palestyną sąsiadującym.
    ➖➖➖➖➖➖
    Oj nie zgadzam się. Ja też zamroziłem system, ale na bardziej szybkim i zaawansowanym poziomie: system 10 z 2021 roku . Zablokowałem updaty windows i wiele podpprogramów. Wyrzuciłem wszystkie podprogramy systemu X kontaktujące się z Internetem itd.
    Moją filozofia jest, że program stacjonarny nie potrzebuje się kontaktować z Internetem, gdy jest zainstalowany w pełni na dysku. Każdą próbę takiego kontaktu udaremniam.
    Sprawdza się, funkcjonuje szybko i świetnie.
    Podsumowując: trzeba mieć profesjonalnego Firewalla, Antywirusa i trochę ochoty i czasu by podporządkować Windows 10 właścicielowi, ale opłaca się.
    Przy Pana metodzie z odświeżaniem systemu, Antywirus pewnie musi się całkowicie na nowo zainstalować. To w przypadku mojego zabrałoby ponad półgodziny.

    • Ciekawe o Chache#adevo#dżon#adevo

     Pan to tak na serio mówi? Podziwiam wiarę w możliwości.
     Nie mam fajełola, nie mam antywirósa, nie moja bajka, a jakbym miał to nie będzie nic musiał, w systemie 1 jest ustawiony, odtwarza się wraz z systemem, ściągą po uruchomieniu aktualne sygnatury i.. włala.
     Proszę Pan skąd moje doświadczenie? Moim zadaniem było utrzymać komputery w ruchu. Do dziś robię to nawet zdalnie. Komputer o ile się "nie spali", zawsze działa. Metodę trzeba sobie wypracować. Pan ufa fajerłolom i antywirósom, sądząc, że to coś da. Ja ufam sobie.
     Zostańmy przy własnych zabezpieczeniach, Pan swoich ja moich, bo znów idziemy w kierunku "kto ma większy.. samochód". Szkoda naszego czasu.

    • Ciekawe o Chache#adevo#dżon#adevo#dżon

     No cóż, doświadczenie mam pozytywne, opinie z całego świata o zainstalowanych u mnie programach ochronnych są też bardzo dobre. Nie mam kryzysów, które by wskazywały, że są jakieś dziury, czy luki w Laptopie. Jestem z mojego systemu zadowolony.
     Ostatnio oglądam filmy na darmowym portalu. W nagrodę portal przesyła trojana. Przesyła 2 razy. To oczywiście mój AV melduje za każdym razem. Jakość oglądania jest wspaniała, pełne HD i wszystko tylko za przesłanie mi Trojana. Widzi Pan, ja ufam w miarę mojemu AV i systemowi mi podporządkowanemu, a nie Microsoftowi. Microsoft już dawno przestał mi wysyłać jakieś groźby związane z Updatem. Podobnie Google też kiedyś groził. Zrozumiałem to jako taktykę psychowojny wobec wolnych użytkowników.
     Oczywiście jeszcze nie wszystko jest u mnie w porządku, chciałbym zrezygnować z konta u Googla, ale niestety żaden inny portal pocztowy nie daje tak silnych funkcji wyszukiwania online jak Google. Po prostu bez Googla trudno mi coś znaleźć.

    • Ciekawe o Chache#adevo#dżon#adevo

     Doskonale i niech tak to trwa.
     Panie szanowny, niejeden raz się tu potykaliśmy. Myślę, że inni są już tym znudzeni. Obiecuję nigdy nie skomentować ani notki ani komentarza szanownego Pana. Jak amen w pacierzu.

     Pan wołał o filmy, nie odnosząc się teraz do mojej informacji. Jest fałszywa/prawdziwa, jak Pan to widzi?
     Została zamieszczona żeby poinformować jak to się dzieje, i zebrać opinie jeżeli są. Następnie uruchomione zostaną te funkcje. Nie odniósł się Pan a jak włączymy te, to Pan znów zapyta czemu nie tamte, i tak w kółko.

     Jako, że obojętnie obok manipulacji przejść nie mogę, to jeśli takową napotkam, notkę na ten temat napiszę.

    • Ciekawe o Chache#adevo#dżon#adevo#dżon

     > Pan wołał o filmy, nie odnosząc się teraz do mojej informacji. Jest fałszywa/prawdziwa, jak Pan to widzi?
     ➖➖➖➖➖➖
     Na poniższej stronie już się raz odniosłem:
     https://niemcy.neon24.info/post/166663,ottawa-sobota-5-02-polski-reportaz
     Polecam dodatkowo
     odysee.com napisany w LBRY czyli w zdecentralizowanym protokole Blockchain.
     Alternatywy do Bitchute, który zaczął cenzurować posty.
     brandnewtube.com
     utreon.com
     peertube.tv

 • Komentarze i ich blokada

  To jest jawny zamach ruskiej cenzury na blogerską własność. Jestem przeciw! Paniał Repsol i dalsze Ruski?

  • Komentarze i ich blokada#adevo

   A zrozumiał Pan że nie chodzi o wyłączenie funkcji blogerowi, tylko wyłączenie funkcji uniemożliwiającej dodawanie ocen i komentarzy?

   • Komentarze i ich blokada#adevo#dżon

    Tokarski zamknął komentarze? Dlatego zmiana w prawach blogerów? Rozwiązaniem było dotychczas napisanie własnej notki do tematu autora, który zamknął u siebie możliwość komentowania.

    Właściciel bloga ma i powinien mieć przywilej dobierania sobie komentatorów lub pisania bez komentarzy. W końcu tekst jest autorski. Moderatorzy tekstów jak Repsol, Miarka, Zawisza Niebieski i dalsi pokazali nie raz, że głównie interesuje ich rola amatora władzy z emocjami. Swoim nieodpowiedzialnym, niedorosłym zachowaniem niszczą i właściwie już zniszczyli atrakcyjność Neonu, jako portalu wolnej myśli.

    Jestem za wolnością słowa jak Elon Musk, ale portalu od Ryszarda Opary nie kupię. Pewnie jeszcze za drogi..

    • Komentarze i ich blokada#adevo#dżon#adevo

     Jaka zmiana w prawach blogerów... bredzi Pan. Funkcja nie ma nic wspólnego z dobieraniem.. ba zamknie to i nie dobierze, zatem argument żaden.
     Ot zwyczajnie pojawiły się słupowe ogłoszenia. Nie o Pana Tokarskiego tu chodzi, skąd ten pomysł. Funkcja ta nie powstała bo była potrzebna tylko dlatego, że można byłą ja zrobić, podobnie jak funkcja gość. Tyle że do funkcji trzeba również dorosnąć.
     Wracając do Pana Tokarskiego, nic nie mam przeciw niemu. Jednak nie wypada zżymać się... i co mi zrobicie. Czym innym jest napisanie informacji, która nie wymaga komentowania, a czym innym to co Pan Tokarski zrobił. Ta notka to takie "no co, no co chcesz w zęby, jak stawię pola to wzywający.. milicja woła"
     Tak nawiasem po ostatnim zdaniu, choć to wcześniej wiedziałem, Pan nigdy nie dorośnie.

    • Komentarze i ich blokada#adevo#dżon#adevo

     "Właściciel bloga ma i powinien mieć przywilej dobierania sobie komentatorów"

     A niby dlaczego? - Przecież to jest w najwyższym stopniu jednostronna propaganda, a nawet agresja tworząca "fakty dokonane", które zwykle jest już bardzo trudno odkręcać, a nawet nie zawsze się daje;
     - agresja za którą może iść wszelkie chamstwo i każdy trolling.

     Portal taki jak Neon24 jest nastawiony na szeroką wymianę poglądów między Polakami;
     - czyli i merytoryczne ścieranie się poglądów. - Wygaszanie takiej perspektywy przez blogera, który chce mieć tylko "swoich" komentatorów, to i atak na ideę Portalu.

     Tu w przypadku blokady na komentatora jest wprost wyrażony osąd że jest on trollem i chamem, który nie zasługuje na dyskusje. - Rzecz w tym, że to nie tylko może być nieprawdą, ale nawet przeciwnie - takim właśnie może być bloger nie pozwalający na komentowanie u niego..

     Ja podałem panu Tokarskiemu, kiedy jest sens, aby bloger banował komentatora. - Jego reakcją było zbanowanie mojego komentarza (dopiero po upomnieniu się został odblokowany (ciekawe przez kogo?).. - Bez tego nie istnieje dyskusja.
     Z takimi "dobranymi komentatorami" jest tylko ideologia jedynie słuszna i zaślepienie emocjonalne.

     Wcześniej Pan pisze że wystarczy polemika na własnym blogu. - Problem że to już prowadzi do rozgrywek personalnych. - Bardzo trudno jest w takim przypadku napisać swoja notkę merytoryczną bez wchodzenia na grunt personalny, bo i tak wszyscy wiedza o kogo chodzi. - Nie ma więc równości szans w dyskusji. - Taki bloger ("z dobrana świtą klakierów" WPROWADZA NA PORTAL OBYCZAJE ZBÓJNICKIE.
     RACJE MERYTORYCZNE GINĄ DYSKUSJE GINĄ, TRWAJĄ WALKI.).

     Poza tym taka notka "przedyskutowana| przez dobranych komentatorów "idzie w świat"" z sugestią że jest opatrzona ocena i opinią portalu Neon24, a nie grupy specjalnie dobranych komentatorów.
     Przecież o jest wredne nadużycie gościnności portalu dla takiego blogera.
     Nadużycie szczególne, kiedy bloger nawet głosu administracji nie chce słuchać.


     "Moderatorzy tekstów jak Repsol, Miarka, Zawisza Niebieski i dalsi pokazali nie raz, że głównie interesuje ich rola amatora władzy z emocjami".

     Brednie - nie wiem czy inni jeszcze to czytają, więc mówię za siebie - niby gdzie coś takiego popełniłem?.
     - To jeszcze i mi Pan przypisuje mała merytoryczność, ideologię i nademocjonalizm, które by mogły skutkować czymś takim o co mnie pomawia?


     "Swoim nieodpowiedzialnym, niedorosłym zachowaniem niszczą i właściwie już zniszczyli atrakcyjność Neonu, jako portalu wolnej myśli".

     To też brednie. - I to zwłaszcza w kontekście rozróby pana Tokarskiego który swoją notka zaatakował Portal za to że chce być ostoją wolnego słowa. - Według pana Tokarskiego ściągamy na siebie kłopoty na własne życzenie" - Kiedy zadziwiony zaprotestował, a ja go poparłem, nasze komentarze usunął..

     Tu jest istota problemy - To pan Tokarski podwójnie zaatakował wolność słowa na Neonie.

 • Niebawem

  System oparty o Linuxa Tails opiszę. Jak i w jakim celu.
  Można będzie sobie uruchomić niezależny system okienkowy, nieco inny niż windows na tym samym komputerze. Bezpieczny, szybki, niczego nie zapisujący, uruchamiający się z pendriva.
  W sieci jest wiele informacji, ale może uda mi się przy ich pomocy jakiś poradnik, niezmiernie prosty, wyskrobać.

 • Wtyczki dla filmów

  > Pan wołał o filmy, nie odnosząc się teraz do mojej informacji. Jest fałszywa/prawdziwa, jak Pan to widzi?
  Została zamieszczona żeby poinformować jak to się dzieje, i zebrać opinie, jeżeli są. Następnie uruchomione zostaną te funkcje. Nie odniósł się Pan a jak włączymy te, to Pan znów zapyta, czemu nie tamte, i tak w kółko.
  ➖➖➖➖➖➖
  Znowu mi moją odpowiedź połknął Pana system komentarzy w drzewku o 3 gałęziach. Znieś Pan wreszcie te ograniczenie o 3 odpowiedziach.
  Tak powinien Pan pisać, czy pytać jak w cytowanym pytaniu: jasno i wyraźnie!
  W notce u góry jest tylko ślad zapytania:
  "Filmy, jak to jest i co z nimi zrobić? Co powinien każdy użytkownik który wstawia film z kanałów typu Yt, Vimeo, Cda, Rumbie.... wiedzieć."
  A WIĘC
  Znajdzie Pan pierwszą odpowiedź w moich komentarzach tu:
  https://niemcy.neon24.info/post/166663,ottawa-sobota-5-02-polski-reportaz

  Wtyczki do aktualnych, nowoczesnych platform:
  odysee.com, gdyż napisany w LBRY czyli w zdecentralizowanym protokole Blockchain.
  Polecam też alternatywy do Bitchute, która zaczęła cenzurować widea o aferze codiv-19 i szczepionkach.
  brandnewtube.com
  utreon.com
  peertube.tv
  Shalom

  • Wtyczki dla filmów#adevo

   Nasz "drogi" kolego dokładnie wiadomo o co idzie . Właściciel mógł wszystko to co opisujesz , tylko i wyłącznie dzięki tobie zrobić " taniej i lepiej " Niestety w czasie kiedy byłeś w ADM wszystko dalej zaniemogło jak rozumiem tylko i wyłącznie z braku kasy na którą " niby po taniości " liczyłeś . Reszta to jak zwykle bicie piany w celu uzyskania własnych korzyści . Salute :)))))

   • Wtyczki dla filmów#adevo#Repsol

    E tam.
    Miałem nie mówić ale co tam, mam nadzieję że nie urażę. Moje dziecko zagląda na NEon.. czasem (jakby za ojca miał premiera, to pewnie by torę czytał, ale jak trafił mu się.. właściwy ojciec), no więc zajrzał przeczytał i mów słuchaj co gość plecie, jakie LBRY, embed sobie z rumbla skopiował i wkleił, z telegrama też, tylko nie potrafił tekstu ukryć. Do pełnoletności mu jeszcze trochę, kochane dziecko.

 • Analiza techniczna notki

  https://niemcy.neon24.info/post/166663,ottawa-sobota-5-02-polski-reportaz

  Wskazana notka zawiera 5 filmów, jeden w notce i 4 w komentarzach.

  Ilość danych:
  1. sama notka bez filmów 137,67 KB
  2. notka po wczytaniu filmów 1147,05 KB

  Notka, dane z edytora
  Co wysłał serwer i co otrzymał w zamian

  Jest to prawie 10 razy więcej niż sama notka.
  Wielkość jedna i druga jest wobec obecnych szybkości nieistotna. Istotne jest to,. że notka musi się kontaktować z serwerami na których leżą filmy, z każdym z osobna dla każdego filmu. To one przysyłają te różnice pomiędzy punktem 2 a 1. Jest to kod HTML wygenerowany dla każdego filmu, choćbyśmy mieli 5 razy ten sam serwer to i tak dla każdego filmu mamy osobne żądanie.

  Czas wykonania tej notki przy szybkości Internetu 50/30 Mbps/ping 6 ms wynosi ok 13 sekund (całkowite wczytanie notki, czyli moment w którym kółko zakładki przestaje się kręcić.
  Jeśli jeszcze inni komentatorzy dołożą 10 filmów czas pewnie wydłuży si ę do ok 40 sekund, a jeśli dodamy swoją niecierpliwość i ciągłe odświeżanie ekranu to pewnie ponad minuta. Z pobieżnych wyliczeń wynika, że opóźnienie wynosi ok 2 sekund na każdy film.

  Ta operacja dzieje się już tylko i wyłącznie w komputerze użytkownika, serwer NEonu nie już z nią nic wspólnego. Zatem czas opóźnienia wyliczony wyżej jest odrębny dla każdego czytającego.

  Dla przykładu dłuższa notka, jej czas wczytywania to około 3,5 sekundy, przy warunkach j/w.
  https://dz.neon24.info/post/167795,neon-miedzy-innymi-w-odpowiedzi-do-pana-tokarskiego

  Informacja w notce na temat filmu miała zwrócić waszą uwagę na fakt, że im więcej filmów tym wolniej. I jak w niej zawarłem, jeśli się uprę i włożę 100 filmów w 100 komentarzach, to notka wyświetli się nie wiadomo kiedy. Wpłynąłem na zachowanie notki? I co autor na to?

  • Analiza techniczna notki#dżon

   Niech wejdzie do Bacy a zobaczy jak notki zasypane filmami i komentarzami wolno się otwierają . Zrozumie , albo " interes " weżmie górę nad rozsądkiem . Salute :)

   • Analiza techniczna notki#dżon#Repsol

    Byłem widziałem, włączyłem, przespałem się z godzinę nie do końca się wczytało.
    A tak na serio, to mam przeczucie ze wordpresowe blogi blokują powolutku.

  • Analiza techniczna notki#dżon

   Pokazuje Pan worst case scenario. Przeglądarki są coraz sprawniejsze, komputery też.
   A może ograniczyć dla wszystkich komentatorów do maksymalnie 3 wyświetlanych pod notką i 5 klikalnych w nowej zakładce filmów? Znaczy kto pierwszy ten lepszy. Po trzech wideach możliwości komentowania filmami pod notką zostają zamknięte.
   Ciao!
   PS.: Wszedłem i policzyłem około 7 sekund potrzebuje Firefox na te 6 filmów w notce
   https://niemcy.neon24.info/post/166663,ottawa-sobota-5-02-polski-reportaz
   i pod notką. Przy czym pracuję na ustawieniu procesora poniżej 900 MHz aby się wentylator nie włączał.
   PS2.: LBRY.com poleca platformę wideo napisanej w Lbry odysee.com filmów na tej platformie nie sposób zniszczyć. To technologia Bitcoina, tak to zrozumiałem. Ważne by było umożliwić platformę odysee.com Zawiera wiele filmów antykowidowych i wszystkie sprawozdania grup antykowidowych w Niemczech i Austrii.
   https://odysee.com/@corona:8/EXPERTEN-ANH%C3%96RUNG-ZU-DEN-IMPFUNGEN.:a

   • Analiza techniczna notki#dżon#adevo

    No tak , co ten tańszy pieniądz z ludzi robi . Salute .

    • Analiza techniczna notki#dżon#adevo#Repsol

     Widzę, że uczyłeś się jeszcze u Huskiego.

    • Analiza techniczna notki#dżon#adevo#Repsol#adevo

     Broń Boże idż Amigo handlować drzewem . Mam nadzieję że wszyscy wiedzą gdzie galopujesz ?. Salute : )))

    • Analiza techniczna notki#dżon#adevo#Repsol#adevo

     Adevo . Nie ten czas i nie te czasy . Salute :)))

 • @Adevo

  Spadaj Amigo z tymi swoimi bzdurami . Tego nie idzie wytrzymać , kasa wszędzie kasa .

 • @Panie Dżon - zablokowanie użytkownika

  Uważam, że moderator tekstu, popełniając komentarze staje się komentatorem. Na moim blogu nie chcę widywać Repsola - komentatora. Dlatego chciałbym mieć możliwość jego zablokowania na stałe. Już go blokowałem, ale się odblokował. Wiem, że takie życzenie ma więcej blogerów. Sam Repsol podsunął mi swoją rolę jako sęk. Patrz wideo powyżej. Tak ten sęk blokuje widzialność. Gdy się go wypchnie to będzie przez dziurę widać więcej.

 • Nie ja ustalam funkcje

  Ustalania dotyczące funkcji otrzymuję od Prezesa Fundacji i Właściciela. Ustalone jest, że administrator nie może być zablokowany przez nikogo. Mi nic do tego, wykonuję ustalenia.

  Moje zdanie. Administrator na innych blogach jest komentatorem. Zgodnie z panującym tu przekonaniem o wolności i swobodzie wyrażania poglądów, może pisać co chce, robi to na własną odpowiedzialność. Właściciel bloga może jego komentarz na własnym blogu usunąć.
  Tu jak widzę 2 panów sobie dokucza. Załatwcie to między sobą.

  • Nie ja ustalam funkcje#dżon

   kto i w jaki sposób może zostać blogerem na NE24?

   • Nie ja ustalam funkcje#dżon#sniper

    Proszę się wstrzymać kilka dni do publikacji nowej wersji. Wszystko będzie w nowym regulaminie. Kryteria wyjaśni Prezes.
    Jako funkcja ma działać tak, że jak kryteria zostaną spełnione, będzie Pan sobie sam wybierał nazwę bloga, różną od istniejących i będzie odblokowane w ustawieniach miejsce na jej wpisanie. Operacja jest jednorazowa.

  • Nie ja ustalam funkcje#dżon

   Na blogu pana Tokarskiego napisałem że:
   "uważam postawę pana Tokarskiego za niezrozumiałą.
   Są dwa powodu dla których blokujemy komentarze.
   1. Bloger jest pierwszym strażnikiem regulaminu, więc blokuje komentarze sprzeczne z zasadami Neon24 - Forum Polaków - i netykietą.
   2. Pilnuje, żeby dyskusja toczyła się w temacie notki, , a wrzucanie tematów pobocznych jako zastępczych traktuje jako trolling".

   TUTAJ, ŻEBY UZNAĆ RACJĘ PANÓW DŻONA I ADEVO MUSIAŁBY ZACHODZIĆ PRZYPADEK DRUGI I I TO OCZYWISTY, NIE JAKIŚ NACIĄGANY;
   - A WIĘC WYKROCZENIE ZA KTÓRE NASTĄPIŁABY BLOKADA KOMENTARZA DOWOLNEGO KOMENTATORA PRZEZ KAŻDEGO Z BLOGERÓW...